>

Ali TALAK

Ali TALAK

İZSİAD

Kayseri Karaözülü olan Ali Talak 1969 yılında doğdu. İzmir’de harita, mimarlık, planlama, inşaat, gayrimenkul ve medya sektöründe faaliyet gösteren Asrın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talak, Bakü Devlet Üniversitesi’nde Harita Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Asrın Grup bünyesinde Asrın Harita, Esen İnşaat, Etki Planlama ile Add Gazetecilik bir çatı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Dijital platformları İzmir’in ulusal markası emlaksitem.com emlak ilan sitesi ile organik ürünlerin satıldığı organiksitem.com aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Asrın Grup’un medya kolu olan egemeclisi.com haber internet sitesi 2009 yılından bu yana yayın hayatına sürdürmektedir. Ali Talak, uzun yıllar İzmir televizyonlarında (Ege TV, İzmir TV, SKY TV, Yeni Asır TV) kent imarı üzerine sayısız programı hazırlayıp sundu.

Ali Talak, birçok dernek ve federasyonda yöneticilik görevlerinde bulunup, sosyal sorumluluk projeleri içinde yer aldı. Karşıyaka Spor Kulübü'nde uzun dönem yöneticilik yaptı. Karşıyaka Kadın Voleybol Şubesi'nin başkanlığında bulundu. Halen İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Başkan Yardımcılığı ile BASİFED Yönetim Kurulu Sayman Üyesi olarak görev yapıyor.

Ali Talak, Zehra Özlem (İnşaat Mühendisi) ve Atacan’ın (Hukukçu) babasıdır.