>

Temel Aycan Şen

Temel Aycan Şen

null

1970 yılında İzmir’de doğdu. Ortaöğretimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Kuru meyve ihracatı yapan, aile şirketi Şentaş Tarım Ürünleri İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de 1994 yılında işe başladı ve halen Kalite ve Kurumsal İşler Müdürü ve Yönetim Temsilcisi olarak devam etmektedir. Ayrıca, Mehmet Şen Tarım Ürünleri Halıcılık Ticaret Sanayi Ltd. Şti. ve Şen Yapım Bina Yönetim Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarında yöneticilik görevlerini sürdürmektedir. Çok ortaklı Tarkem Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.’de ve bağlı şirketlerde kurucu yönetim kurulu üyesi ve icra kurulu üyesidir.

Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) Danışma Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Temel Aycan Şen,  geçmiş dönemlerinde Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı,  Türk Girişim Ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu (TUGİK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve ardından Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcılığı, Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu (BASiFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve ardından Danışma Kurulu üyeliği, Alsancak Rotaract Kulübü ve Alsancak Rotary Kulübü Dönem Başkanlıkları görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyeliği, Ege Ekonomisini Güçlendirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Üyeliği, İzmir Başkanlar Kurulu üyeliği, Kentimiz İzmir Derneği ve Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı (ÇESVAK) Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini devam ettirmektedir.

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD)’nin yanı sıra Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD), Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), B.A.L Eğitim Vakfı, EBSO Vakfı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesidir.