>

Mehmet Ali KASALI

Mehmet Ali KASALI

Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir ve Ege Bölgesi lojistik sektörünün en güçlü kurumlarından YAKA Uluslararası Nakliyat, YGL Lojistik ve EGELOG firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, İzmir Atatürk Lisesi’nden sonra ODTÜ’de başlayan yükseköğrenimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Mimarlık Bölümü’nde tamamladı.
Mensubu olduğu Uluslararası Lojistik Sektörünün en önemli meslek örgütü olan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND)’nde 1990-2001 yılları arasında 11 yıl Yönetim Kurul Üyeliği ve Başkan Vekilliği yaptı. Karşıyaka Spor Kulübü (KSK)’de 1984 yılından bu yana uzun yıllar her kademede yöneticilik yapan Kasalı, sadece eski kulüp başkanlarının kurucu olduğu 1912 Karşıyaka Derneği’nin Kurucu Başkanı, KSK Yüksek Divan Kurulu Üyesi’dir.
1994 Yılında Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu'na giren Kasalı, 27 yıl süreyle Yönetim Kurulu Üyeliği yaparak Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yüksek İstişare Kurul (YİK) Üyeliği ve YİK Başkanlığı görevlerinde bulundu. Bu dönem içinde 1994 yılında başlayıp TÜRKONFED’in kuruluşuyla sonuçlanan İş İnsanları Zirveleri’nde aktif görev alan ve 2003 yılında kurulan BASİFED’in kurucularından olan Kasalı, TÜRKONFED’in kuruluş çalışmalarına ve tüzük hazırlanmasına katılarak 2. Dönem TÜRKOFED Başkan Yardımcılığı yaptı.
Yapılan 2021 genel kurulunda BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Kasalı, dönemi tamamladığında 1984’te KSK’de başlayan, UND ve ESİAD’la devam eden sivil toplum yolculuğunda 40 yılını tamamlayacaktır.

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) Başkanlığı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu ve İzmir Başkanlar Kurulu  Üyeliği görevlerini de yürüten Kasalı, evli ve 2 çocuk babasıdır.