>

Strateji Planına BASİFED desteği

Strateji Planına BASİFED desteği

Strateji Planına BASİFED desteği

BATI Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ile birlikte BASİFED Heyeti izmir Ekonomi Üniversitesi (IEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu' nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası değerlendirme yapan Kasalı, İzmir Ekonomi Üniversitesi' ni iş insanlarının kurduğu, yönetiminde iş insanlarının       bulunduğu ve çoğunlukla da iş insanlarımın çocuklarının  ve torunlarının  eğitim aldığı bir kurum olarak kendilerine çok yakın hissettiklerini söyledi. Kasalı, hazırlanacak olan stratejik planlamanın da iş dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacağı  inandıklarını ifade etti.

Şehrin Tamamı Kampüs

İş insanlarının kurduğu üniversitenin iş dünyasının beklentilerine uygun olarak müfredattında değişiklikler yapmasını olumlu değerlendirdiklerini ifade eden Kasalı, "Biz İzmir Ekonomi Üniversitesi ile farklı projelerde de bir araya gelerek çalışmak istiyoruz. İşbirliğinin her iki kesime de büyük fayda sağlayacağına  inanıyoruz. Bu konuda da Rektörümüz her türlü desteği vereceğini söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi. IEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacioğlu da üniversitelerinin enerjisini, İzmir Ticaret Odasi'nin girişimciliğini ve kentin potansiyeli bir araya getirerek Türkiye' de üniversite şehir bütünleşmesinin ilk modeli olan Kampüs izmir'i oluşturduklarmı belirterek, bu modelin bir gereği olarak izmir'in tamamini kampüsleri olarak gördüklerini, şehrin ve bölgenin gelişimini temel alan bir anlayışla çalsmalarmızı sürdürdüklerini kaydetti.

GELİŞİME AÇIK BiREYLER 

Bu süreçte iş dünyası ile de yakin ilişkiler kurduklarını ve onların taleplerini çok önemsediklerini belirten Abacioğlu, şöyle konustu: "Şirketlerin ihtiyaç duydugu nitelikli iş gücünü karşılıayacak donanımlı, öğrendiğiyle yetinmeyip sürekli daha iyisine odaklanan, gelisime açık bir şey yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada iş dünyasi temsilcilerinin görüşlerini dikkate alarak müfredatimizi güncelliyor, çağın gerekleri doğrultusunda stratejik planlamalarımızı şekillendiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de İzmir 'deki sektör temsilcilerimizle, sanayicilerimizle bir araya gelerek ortak projelerde yer almak istiyoruz. BASİFED yöneticilerle de tüm bu konuların ele alındığı, yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Ziyaretleri için kendilerine tesekkür ediyorum."